Resultat i Söderåsalliansens GP efter Allerum!

Slutspelet i Söderåsalliansens GP kommer att gå den 16 april i Allerum. För er som inte är kvalificerade till slutspelet ännu går det bra att anmäla sig till spel på förmiddagen för att få sista chansen till en plats i slutspelet.

Poängen fördelas enligt följande:

  • 1:an får 8 poäng
  • 2:an får 6 poäng
  • 3-4:an får vardera 2 poäng
  • 9-16:de får 1 poäng


F-9
1. Ida Andrén, Kågeröd – 19 poäng
2. Lovis Borg, Allerum – 11 p
3. Emelie Luu, Åstorp – 9 p
4. Emilia Larsson, Åstorp – 8 p
4. Emma Sellergren, Allerum – 8 p
6. Elin Josefsson, Åstorp – 5 p
7. Luna Malentin, Åstorp – 2 p
7. Maja Larsson, Allerum – 2 p

F-11
1. Johanna Tyrberg, Allerum – 19 p
2. Ida Andrén, Kågeröd – 9 p
2. Malin Eriksen, Åstorp – 9 p
4. Elin Persson, Kågeröd – 8 p
5. Mimmi Nilsson, Kågeröd – 6 p
6. Emely Adamsen, Åstorp – 2 p
6. Emelie Luu, Åstorp, 2 p

F-13
1. Malin Eriksen, Åstorp 15 p
2. Sofia Lindahl, Kågeröd 9 p
3. Sara Nilsson, Kågeröd 8 p
4. Johanna Tyrberg, Allerum 7 p
4. Michelle Brodén, Kågeröd 7 p
6. Emelie Josefsson Åstorp 5 p
8. Emely Adamsen Åstorp, 2 p

P-9
1. Albin Persson, Kågeröd – 17 p
1. Fredrik Albeak, Strövelstorp – 17 p
3. Marcus Engvall, Åstorp – 11 p
4. Melvin Murphy Allerum – 9 p
6. Maximillian Stråth – 6 p

P-11
1. Emanuel Kvist, Kågeröd – 17 p
2. Albin Persson, Kågeröd – 9 p
3. Emil Larsson, Strövelstorp – 9 p
4. Oliver Jönsson, Kågeröd – 8 p
4. Adrian Murphy, Allerum – 8 p
6. William Kaplan Åstorp – 6 p
6. Philip Hall Åstorp – 6 p

P-13
1. William Kaplan, Åstorps BTK – 7 p
1. Henrik Lagergren, Strövelstorp -7 p
3. Rasmus Braun, Åstorp – 6p
3. Elias Ohlsson, Kågeröd – 6 p
5. Philip Hall, Åstorp – 5 p
5. Daniel Tomic-Lindvall, Åstorp – 5 p
5. André Persson, Strövelstorp – 5 p
5. Charlie Koivumäki-Fridlund, Åstorp – 5 p

P-15
1. Samir Mammadov, Åstorp – 9 p
2. Jonas Niva, Åstorp – 8 p
3. Jonathan Kvist, Kågeröd – 5 p
3. Niklas Forsbernbo, Klippan – 5 p
4. William Jönsson, Bjuv – 3 p
5. Måns Persson, Kågeröd – 3 p
5. Alexander Johansson, Åstorp – 3 p

HJ-17
1. Samir Mammadov, Åstorp – 9 p
2. Herman Lindgren, Kågeröd – 7 p
3. Alexander Johansson, Åstorp – 5 p
3. Marcus Boggio-Lindström, Åstorp – 5 p
5. Dennis Mårtensson, Åstorp – 3 p

De fyra bästa i varje klass går till slutspelet plus två spelare från kvalspelet den 16 april. Sista tävlingen innan kvalet är Söderåsalliansmästerskapet i Kågeröd den 19 mars.

Kommentera

Obligatoriska fält är markerade med en * .


Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>